Deutsche Sprache

Vācu valoda (Deutsch) ir viena no pasaules visizplatītākajām valodām. Sevišķi daudz vācu valodas runātāju ir centrālajā Eiropā. Tā pieder pie ģermāņu grupas valodām. Tā ir dzimtā valoda vāciešiem, austriešiem, lihtenšteiniešiem, daļai šveiciešu, luksemburdziešu un beļģu. Visizplatītākā dzimtā valoda ES pilsoņiem. Populāra svešvaloda skolās, it sevišķi Eiropā, ASV un Japānā.

Vācu valodā galvenokārt runā Vācijā (tā ir dzimtā valoda vairāk nekā 95% šīs valsts iedzīvotāju), Austrijā (89%) un Šveicē (64%). Arī mazajās valstiņās Lihtenšteinā un Luksemburgā tā vairākumam cilvēku ir dzimtā valoda.

Pārējā Eiropā lielas vācu valodā runājošas kopienas atrodas Itālijas ziemeļos, Beļģijas austrumos, un Francijā, Elzasas reģionā. Daži ciemati atrodas arī Dānijas dienvidos, kuros plaši izplatīta ir vācu valoda.

Mazākās kopienas, kurās runā vāciski, atrodas Čehijā, Ungārijā, Polijā, Rumānijā, kā arī Krievijā un Kazahstānā, uz kurieni vācieši tika deportēti Otrā pasaules kara laikā. Daļa no tiem atgriezās dzimtenē 1980. un 1990. gados. Vēl mazākas vācu valodā runājošas kopienas atrodas Bulgārijā, Kiprā, Grieķijā, Izraēlā, Itālijā, Marokā, Nīderlandē, Portugālē, Skandināvijā, Spānijā, Turcijā, Apvienotajā Karalistē un bijušajā Dienvidslāvijā (Bosnijā, Serbijā, Maķedonijā, Horvātijā un Slovēnijā).

Lielākās vācu valodā runājošās kopienas ārpuse Eiropas atrodas Savienotajās Valstīs, Kanādā, Brazīlijā un Argentīnā. Vācu valodā runājošie ir sastopami arī bijušajās vācu kolonijās, kā Namībijā.

Visbiežāk sniegtie tulkošanas pakalpojumi vācu valodā:

Mājas lapu tulkojumi.

Dažāda veida līgumi.

Medicīniskie tulkojumi

Sinhronā tulkošana

Secīgā tulkošana